בלוג

זרקו אותם לכלבים

שופט הוציא צו הרחקה מהבית לכלבים של זוג מסוכסך: "הם מציקים לאישה"

דוד רגב - כתבנו לענייני רווחה
כתבה שפורסמה בעיתון ידיעות אחרונות, ביום חמישי, א' אייר תש"ע – 15.4.2010
 
בדרך כלל מוציא בית המשפט צו הרחקה נגד בעל אלים.   בסיפור יוצא הדופן הזה הוציא שופט צו הרחקה מהבית נגד זוג כלבים, וזאת משום שהפחידו את האישה.
 
גיבורי הפרשה הזו הם בני זוג בשנות ה – 60 לחייהם, ידועים בציבור המתגוררים יחדיו. את ליל הסדר האחרון החליטו משום מה לערוך בנפרד. האישה נסעה לחגוג עם קרוביה, ואילו הגבר נשאר בביתם המשותף – והזמין את ילדיו. אלה הגיעו לבית עם שני כלבי המשפחה.
למחרת בבוקר חזרה האישה הביתה. לטענתה, הבית היה הפוך ובן זוגה וילדיו דרשו ממנה להסתלק, תוך שהכלבים נובחים עליה ומפחידים אותה. לדבריה, היא חששה לשלומה, הסתגרה באחד החדרים – והזעיקה את המשטרה. שוטרים שהגיעו לדירה הרחיקו מהמקום את בן זוגה, את ילדיו ואת הכלבים.
 
האישה סיפרה לשוטרים שהיחסים עם בן זוגה הם כבר לא מה שהיו פעם ועכשיו היא מסוכסכת איתו. לטענתה, ילדיו באו עם הכלבים כדי להפחיד אותה ולגרום לה לעזוב את הבית. אלא שהיא החליטה לא לקפל זנב – ולצאת למלחמה.
האישה פנתה לבית המשפט, וזה העניק לה צו הגנה ל – 10 ימים שבמהלכם לא יתקרבו אל הבית בן זוגה וילדיו.
בתום עשרת הימים זומנו הצדדים לדיון נוסף בבית המשפט. באמצעות עו"ד איתן קוהלי מרמת גן, המתמחה בדיני אישות, הכחישו בן הזוג וילדיו את טענות האישה שלפיהן הם ניסו להפחיד אותה כדי להרחיקה מהבית.
לדבריהם, היא מכירה את הכלבים מאז שהיו גורים ואף נוהגת לפעמים ללטף אותם.  עו"ד קוהלי ביקש לבטל את צו ההרחקה, לאפשר לגבר לשוב לביתו ולהתיר לילדיו לבקרו שם. בית המשפט קבע, כי בן הזוג יוכל לחוזר הביתה, אך אסר על ילדיו להגיע לבקר אותו.
בית המשפט גם אסר על כניסתם של שני הכלבים לביתם של בני הזוג וזאת בנימוק שהם מציקים לאישה.
 

לפגישת ייעוץ השאירו פרטיכם: