בלוג

הסכם ממון – על מה מדובר?
article
הסכם ממון הוא הסכם שנערך ונחתם בין בני זוג לפני הנישואין, המסדיר את חלוקת הרכוש בינהם במקרה של פרידה וגירושין. הנושאים הכלכליים הם שבדרך כלל מקשים על הליך גירושין כאשר הוא מופיע. מדהים לחשוב שלגבי הילדים בדרך כלל אין בעיות וגם לגבי משמורת הילדים, אבל בנושאים הכספיים והרכוש המשותף, שני בני הזוג המתגרשים מוכנים לשים נפשם בכפם כדי "לא לצאת מופסדים"... הסכם ממון מקל על בני הזוג במקרה של גירושין ומאפשר להם לסיים את ההליך בנוחות ובמהירות. עו"ד קוהלי מנחה את לקוחותיו וממליץ לערוך הסכם ממון הוגן ואשר צופה פני עתיד.
 
איך כותבים הסכם ממון
את פרטי ההסכם, שקובע את אופן חלוקת הרכוש במידה ויפרדו בני הזוג, מומלץ להביא לבדיקת עורך דין שייתן למסמך צורה משפטית מחייבת, והוא גם יוכל לייעץ לבני הזוג במקומות שיראה לו כי לא נסגרו כראוי. לאחר שינוסח ההסכם כראוי, יש לחתום עליו בנוכחות נוטריון כדי שיהיה לו תוקף משפטי. כל שינוי או ביטול יהיו חייבים לעבור דרך בית משפט לענייני משפחה ולקבל את אישור השופט. מכיוון שבהסכם ממון נרשם רכושם של שני בני הזוג, יש להקפיד על גילוי נאות של כל הרכוש והנכסים הקיימים אצל בני הזוג. הסכם ממון נפוץ אצל בעלי רכוש משפחתי שהיה ברשותם טרם הנישואין או בעלי עסק פרטי, שאינם מעוניינים להתחלק ברווחים עתידיים במקרה של גירושין.
 
הסכם ממון – רק אצל עורך דין מנוסה

עריכת הסכם ממון אינה משימה פשוטה ויש להיעזר במומחיותו של עורך דין מקצועי בסוג זה של הסכמים. עורך דין כזה ידע לשמור על האינטרסים של שני הצדדים ולנסח עבורם הסכם ממון הוגן. פנו עוד היום לעורך דין לענייני גירושין כדי לנסח את הסכם הממון שלכם. 

 

לפגישת ייעוץ השאירו פרטיכם: