בלוג

עו"ד איתן קוהלי מעמד אישי, דיני משפחה

הפרקליטים – מגזין לשכת עורכי הדין, מחוז תל אביב והמרכז

גיליון מס' 21, יולי 2008
איתן קוהלי משרד עורכי דין
מעמד אישי, דיני משפחה 
 
יש תיקים שראוי וכדאי לנהל בערכאות המשפט תוך מיצוי כלל ההליכים עד לקבלת פסק דין סופי. עם זאת, ישם תיקים אשר פתרונם המהיר על ידי פשרה, עדיף, הואיל ופשרה תהווה אלטרנטיבה שקטה ומבורכת לכל המעורבים.
בתחום התמחותי, מעמד אישי, ידוע כי ההליכים הם סבוכים ומורכבים. ככל ששני הצדדים בשלים לקדם את ההליכים על ידי הגעה לפשרה הוגנת וטובה, הם ירוויחו את סיום ההליכים בדרכי נועם ובמהירות יחסית, תוך חיסכון משמעותי בהוצאות כלכליות.
בסופו של יום, גם אם יחליטו הצדדים לנהל את ענייניהם בבית המשפט, הרי שבית המשפט עצמו ינסה בראשית הדרך להביאם לכדי הסכם פשרה באמצעות הליכי גישור, וזאת מטעמים של חיסכון בעוגמת נפש לצדדים המעורבים והקלה בעומס על בתי המשפט.
כעורך דין הרואה לנגד עיניו את אינטרס לקוחותיו, אני ממליץ בראש ובראשונה על ניסיון גישור, לפני כל פנייה לערכאות המשפט. לצד זאת, אסור לשכוח כי יש תיקים שחובה לנהלם בערכאות המשפט בכדי להשיג את התוצאות הנדרשות וההכרחיות, ולהגיע לחקר מוחלט של האמת.
לכל תיק יש להתייחס בנפרד ולגופו של עניין. בדרך כלל, המלצתי היא להגיע לפשרה מחוץ לערכאות המשפט. רק במידה ובלתי אפשרי להשיג פשרה יש לבחור בדרך של ניהול משפט. ראוי שכל לקוח יבחן את עמדתו באמצעות המומחים המתאימים בכל תחום.
 
 

לפגישת ייעוץ השאירו פרטיכם: