בלוג

הסכם ממון – על מה מדובר?
article
הסכם ממון הוא הסכם שנערך ונחתם בין בני זוג לפני הנישואין, המסדיר את חלוקת הרכוש בינהם במקרה של פרידה וגירושין. הנושאים הכלכליים הם שבדרך כלל מקשים על הליך גירושין כאשר הוא מופיע. מדהים לחשוב שלגבי הילדים בדרך כלל אין בעיות וגם לגבי משמורת הילדים, אבל בנושאים הכספיים והרכוש המשותף, שני בני הזוג המתגרשים מוכנים לשים נפשם בכפם כדי "לא לצאת מופסדים"... הסכם ממון מקל על בני הזוג במקרה של גירושין ומאפשר להם לסיים את ההליך בנוחות ובמהירות. עו"ד קוהלי מנחה את לקוחותיו וממליץ לערוך הסכם ממון הוגן ואשר צופה פני עתיד.
 
איך כותבים הסכם ממון
את פרטי ההסכם, שקובע את אופן חלוקת הרכוש במידה ויפרדו בני הזוג, מומלץ להביא לבדיקת עורך דין שייתן למסמך צורה משפטית מחייבת, והוא גם יוכל לייעץ לבני הזוג במקומות שיראה לו כי לא נסגרו כראוי. לאחר שינוסח ההסכם כראוי, יש לחתום עליו בנוכחות נוטריון כדי שיהיה לו תוקף משפטי. כל שינוי או ביטול יהיו חייבים לעבור דרך בית משפט לענייני משפחה ולקבל את אישור השופט. מכיוון שבהסכם ממון נרשם רכושם של שני בני הזוג, יש להקפיד על גילוי נאות של כל הרכוש והנכסים הקיימים אצל בני הזוג. הסכם ממון נפוץ אצל בעלי רכוש משפחתי שהיה ברשותם טרם הנישואין או בעלי עסק פרטי, שאינם מעוניינים להתחלק ברווחים עתידיים במקרה של גירושין.
 
הסכם ממון – רק אצל עורך דין מנוסה

עריכת הסכם ממון אינה משימה פשוטה ויש להיעזר במומחיותו של עורך דין מקצועי בסוג זה של הסכמים. עורך דין כזה ידע לשמור על האינטרסים של שני הצדדים ולנסח עבורם הסכם ממון הוגן. פנו עוד היום לעורך דין לענייני גירושין כדי לנסח את הסכם הממון שלכם. 

 
עו"ד איתן קוהלי מעמד אישי, דיני משפחה

הפרקליטים – מגזין לשכת עורכי הדין, מחוז תל אביב והמרכז

גיליון מס' 21, יולי 2008
איתן קוהלי משרד עורכי דין
מעמד אישי, דיני משפחה 
Read more...
 
תביעה ייצוגית: הביטוח הלאומי מקצץ

 כתבה שפורסמה בעיתון מעריב, ביום חמישי, ח' בניסן תשס"ט – 2.4.2009

 תביעה ייצוגית:הביטוח הלאומי מקצץ בדמי מזונות המיועדים לאלפי ילדים
"הביטוח הלאומי נתן, הביטוח הלאומי לקח"
מגיש התביעה: בגלל חובות האמהות, הילדים משלמים את המחיר * הביטוח הלאומי:פעלנו על פי חוק 
Read more...
 
במקום חתונה חוזה עם סעיף מיוחד - תינוק

 ליאת שלזינגר

כתבה שפורסמה בעיתון מעריב 18.9.2006

הוא רוצה ילדים, אבל עדיין לא הכיר את האחת. היא מחפשת אבא מושלם. שניהם לא רוצים לעבור דרך

הרבנות. אחד מכל 10 זוגות בישראל חותם על "הסכם הורות" כדי להביא ילד. חתונה? הצחקתם אותם

 

Read more...
 
כל מילה כתובה

את + אפרת שטיגליץ

החיים עם ילדים, בלי טבעת, ולפעמים גם בלי בן זוג.
בדרך לגירושים, אל תמהרו עם "מירוץ הסמכויות"
בני זוג המבקשים להתגרש, ממהרים בדרך כלל לפתוח ב"מירוץ סמכויות", כלומר, להזדרז ולפנות ראשונים לערכאה המשפטית שלדעתם תיטיב עמם. בהתאם לתפיסה הרווחת בישראל, ייטה בית הדין הרבני לטובת הגבר המתגרש, ואילו בית המשפט לענייני משפחה, הפועל באוריינטציה אזרחית , צפוי לפסוק לטובת האשה. האומנם?
Read more...
 


לפגישת ייעוץ השאירו פרטיכם: